Zemní práce na stavbě nového kostela blahoslavené Restituty v Brně - Lesné

Marek Štěpán je uznávaným specialistou na sakrální stavby, ale v domovském městě Brně se kostel podle jeho návrhu staví až nyní - na sídlišti Lesná. Fotograf Karel Pažourek nám poskytnul fotografie mapující provádění zemních prací na tomto zajímavém objektu.

Dodavatelem je brněnská firma JB Stavební, která zde využívá techniku odborných firem. Dodavatelem věžových jeřábů je společnost JVS. Stavba za 70 milionů korun odstartovala už 21. srpna 2017, ale prostředky na její financování se stále ještě dovybírají. „Všechny investice budou kryty z prostředků zdejší farnosti a nebudou žádné nároky na veřejné prostředky,“ uvedl již dříve farář Pavel Hověz pro Severník, měsíčník městské části Brno-sever.

Zvláště v úvodu nového roku je tento přístup neobyčejně inspirující. Máte-li dobrý záměr, jděte do toho bez ohledu na nedostatek, všeho potřebného se vám dostane cestou. Přejeme Římskokatolické farnosti Brno-Lesná i obyvatelům sídliště, aby se vše do plánovaného dokončení stavby v březnu 2019 podařilo!

Více informací se dozvíte v původním článku na stránce bagry.cz.